Pokaż/ukryj informację o istniejących skrótach klawiszowych

Skróty klawiszowe:

Włącz lektora.
Wyłącz lektora.

Charakterystyka Domu Pomocy Społecznej w Skierniewicach

Wyświetl stronę główną » Charakterystyka Domu Pomocy Społecznej » Charakterystyka Domu Pomocy Społecznej w Skierniewicach

CHARAKTERYSTYKA  DPS

    Dom jest jednostką ponad lokalną, stałego pobytu, przeznaczona dla 64 osób w podeszłym wieku oraz przewlekle somatycznie chorych. Misją naszego Domu jest zapewnienie mieszkańcom całodobowej opieki oraz zaspokojenie ich potrzeb bytowych, opiekuńczych, terapeutycznych, społecznych i religijnych na poziomie obowiązujących standardów w atmosferze życzliwości.

    Dom Pomocy Społecznej w Skierniewicach posiada pomieszczenia przeznaczone do wszelkiego rodzaju zajęć terapeutycznych i rehabilitacyjnych. Do dyspozycji mieszkańców jest kaplica oraz posługa kapłańska. Posiłki są wydawane w przestronnej stołówce zapewniającej wygodę wszystkim mieszkańcom.

Dysponujemy nowoczesnym zapleczem kuchennym, które zapewnia najwyższy poziom świadczonych w tym zakresie usług. Zapewniamy całodzienne wyżywienie, 5 posiłków dziennie, z uwzględnieniem diet i dodatkowych posiłków. W kuchence ogólnej całą dobę są dostępne podstawowe produkty tj. chleb, masło, dżem, pasztet. Cały budynek dostosowany jest do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. W domu znajdują się liczne udogodnienia tj. winda towarowo- osobowa, poręcze łazienkowe. Zapewniamy miejsca parkingowe dla rodzin oraz osób odwiedzających mieszkańców.

     Ciekawą alternatywą do tradycyjnej terapii jest  Sala Doświadczania świata. Zasadniczym jej celem jest stymulacja  większości zmysłów tj.: wzroku, słuchu, dotyku, węchu, czucia głębokiego na poziomie sensorycznym. Jednocześnie przebywanie w tej Sali zapewnia relaks i odprężenie mieszkańcom poprzez oderwanie się od problemów dnia codziennego.

    Dom oddany do użytku w 2016 roku zapewnia swoim Mieszkańcom komfortowe warunki życiowe. Mieszkańcy mają do swojej dyspozycji przytulne pokoje jedno, dwu,trzy i cztero osobowe o wysokim standardzie z łazienkami.

Obiekt, w którym mieści się Dom Pomocy Społecznej jest monitorowany i w pełni bezpieczny.

    Pokoje posiadają nowe meble, łóżka przeznaczone dla osób starszych i przewlekle chorych, telewizor, system przyzywowo-alarmowy oraz alarm przeciwpożarowy. Ponadto mieszkańcy zgodnie ze swoimi życzeniami i zainteresowaniami mogą korzystać z: pracowni terapeutycznych, kaplicy, sali telewizyjnej, biblioteki z dostępem do codziennej prasy, kuchni urządzonej specjalnie dla mieszkańców oraz patio wypoczynkowo-rekreacyjnego.

Dom posiada rozciągniętą sieć WIFI na całym budynku. W ramch aktywizacji informatycznej osób starszych, otwarta została pracownia komputerowa, w skłąd której wchodzą w pełni wyposażone stanowiska, posiadające dostęp do  internetu .  Mieszkańcy oprócz surfowania po sieci i możliwości wydruku treści mogą załatwić swoje sprawy urzędowe bez konieczności wychodzenia z domu. Od momentu otwarcia pracowni jest ona oblegana przez mieszkańców, którzy uprzednio są instruowani w obsłudze sprzętu przez personel domu.

    Dom zlokalizowany jest w spokojnej części Skierniewic otoczony lasem, jest oazą spokoju, ciszy i zieleni. Przyległy ogród zachęca do spacerów i obcowania z przyrodą. Dom posiada patio, które w okresie wiosenno-letnio-jesiennym stanowi doskonałe miejsce relaksu i wypoczynku, zarówno dla mieszkańców Domu, jak również odwiedzających ich rodzin, znajomych i przyjaciół.

    Głównym celem szeroko pojętej rehabilitacji w naszym Domu jest poprawa lub utrzymanie możliwie najwyższego poziomu sprawności fizycznej. Mieszkańcy mają zapewnioną rehabilitację z zakresu fizykoterapii, hydroterapii i kinezyterapii. Nowoczesna wanna z hydromasażem dostosowana jest do osób niepełnosprawnych. Dzięki mobilnemu podnośnikowi, możliwy jest transport pacjenta bezpośrednio z jego łóżka.     Gabinet Fizykoterapii  został  wyposażony  w  najwyższej  klasy  sprzęt  z zakresu elektroterapii, magnetoterapii, laseroterapii, światłolecznictwa i ultradźwięków.

    Sala rehabilitacji ruchowej umożliwi terapię wszystkich schorzeń narządu ruchu. Dysponuje m. in. UGUL-em ( Uniwersalny Gabinet Usprawniania Leczniczego), poręczami do nauki chodu, drabinką szwedzką, rowerami stacjonarnymi, stolikiem do usprawniania funkcji ręki, materacami gimnastycznymi z pełnym wyposażeniem, takim jak: gumy, taśmy, piłki, kliny. Osobom leżącym, nie mogącym czynnie uczestniczyć w terapii, zapewniamy również rehabilitację przyłóżkową, dostosowaną indywidualnie do potrzeb i oczekiwań mieszkańca.
    W ramach rehabilitacji grupowej proponujemy naszym podopiecznym rekreację na świeżym powietrzu: gimnastykę poranną, czy spacery z użyciem kijków do Nordic Walking.

    Usytuowanie obiektu na obrzeżach miasta oraz Bolimowskiego Parku Krajobrazowego zapewnia ciszę oraz komfortowe warunki dla osób wymagających spokoju.

 

Informacje

Rejestr zmian

2021-02-03 09:46

Edycja artykułu - Marcin Urbański

2021-02-03 09:43

Dodanie artykułu - Marcin Urbański

Filtrowanie bieżącej kategorii

Archiwum:

Oficjalna strona www

DPS Skierniewice
96-100 Skierniewice,
ul. Nowobielańska 92A
woj. łódzkie

Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Strona Dziennika Ustaw Monitor Polski Oficjalna strona Biuletynu Informacji Publicznej

Szukaj w BIP

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.